Wrocławska Turystyka Aktywna popiera fantastyczne przedsięwzięcia!

Nasz serdeczny przyjaciel wraz z synem oraz kotem zamierzają przepłynąć kajakiem Odrš nad Bałtyk. Oto krótki opis tego przedsięwzięcia:

Odra 855km, (742km w Polsce) miejscami szerokiej na kilkadziesiąt metrów rzeki. Całkowita długość czyni z niej drugą (po Wiśle) rzekę Polski. Biorąc pod uwagę tylko jej część płynącą w granicach naszego kraju przypada jej zaszczytna trzecia pozycja zaraz po jej dopływie ? Warcie.

Mieszkając całe życie we Wrocławiu, jednym z czterech największych nadodrzańskich miast, już od najmłodszych lat stopniowo zakochiwałem się w tej pięknej i majestatycznej rzece. To porastające jej brzegi szuwary ukrywały mnie podczas pierwszych wagarów. To stąd szeroko rozlane wody Odry zabierały do Bałtyku sekrety moich pierwszych pocałunków i rodzących się w duszy marzeń. To wreszcie nadodrzańskie łąki były moimi pierwszymi ?modelkami?, gdy w 1999r. narodziła się moja druga wielka miłość ? fotografia. Gdy w 2007 przyszedł na świat mój syn Rysio postanowiłem zaszczepić mu obie te miłości i tak narodził się pomysł wyprawy w obecnym kształcie.

CEL: Jako, że wszystkim nam leży na sercu dobro naszej rzeki, chcemy poznać ją bliżej, a poprzez stworzone podczas podróży fotografie przybliżyć jej piękno innym Wrocławianom. Zamierzamy również udowodnić, że Odra jest rzeką przyjazną wszystkim niezależnie od wieku a nawet gatunku. Tym samym wyprawa nasza ma zwrócić uwagę na zaniedbywanie turystycznych walorów naszej rzeki oraz propagować nietypowy sposób na wspaniałe i niedrogie wakacje.

TRASA : Zamierzamy spłynąć Odrą od Wrocławia do zatoki szczecińskiej, a następnie wypłynąć na Bałtyk i przybić do brzegu na plaży w pobliżu Dziwnowa. Spływać będziemy łódką typu canoe, o tyleż wdzięcznej co tajemniczej nazwie "Wydoływa".

CZAS: Zamierzamy pokonać wyznaczoną trasę w czasie nie dłuższym niż 14 dni. START: Zaczynamy pierwszego sierpnia o 6:00 rano:) na wrocławskim Kozanowie, przy dawnym moście pontonowym.

META: Kończymy nie później niż 14 sierpnia na plaży koło Dziwnowa na wyspie Wolin.

Więcej informacji na stronie wyprawy: Z nurtem Odry

Dodatkowe informacje